1. Rozpoczęliśmy Wielki Tydzień. Dziś ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17.30. Spowiedź codziennie do środy pół godziny przed mszą św. i w razie potrzeby po mszy św. Kancelaria parafialna czynna będzie do środy włącznie.
  2. Zapraszam wszystkich chętnych do pomocy w przygotowaniu Bożego Grobu i Ciemnicy, w środę na godz. 18.30. Kandydaci do sakramentu bierzmowania uczestniczą w przygotowaniu dekoracji.
  1. Porządek Triduum Paschalnego:
  • Wielki Czwartek - Msza Wieczerzy Pańskiej o godz.19.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu po mszy do godz. 21.30.
  • Wielki Piątek - Adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy od godz. 8.00, Liturgia Męki Pańskiej o godz. 19.00. Ofiary składane są na utrzymanie bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie
  • Wielka Sobota - Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 8.00, poświęcenie pokarmów o godz. 9.00, 10.00, 11.00 i 12.00.
  • Niedziela Zmartwychwstania:
  • Wigilia paschalna o godz.21.30. Na zakończenie procesja rezurekcyjna.
  • Msze św. w dzień o godz.: 9.00 i 11.00. W tym dniu nie ma mszy wieczornej.
  1. Kandydaci do sakramentu bierzmowania uczestniczą w liturgiach Triduum Paschalnego.
  2. W Wielki Piątek post ścisły obowiązuje wszystkich od 18 do 65 roku życia, a osoby od 14 roku życia wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zachęcam, aby ten znak wyrzeczenia przedłużyć na Wielką Sobotę.
  3. W poniedziałek wielkanocny msze o godz.: 9.00, i 11.00. W tym dniu nie ma mszy wieczornej.
  4. Spotkanie bielanek i sypaczek w sobotę po trzecim poświęceniu pokarmów o godz. 11.15. Zapraszam też wszystkie dziewczynki chętne do sypania kwiatów. Jeśli ktoś ma suszone kwiaty to proszę o przyniesienie ich wcześniej do kościoła.
  5. Odprawa liturgiczna dla ministrantów i lektorów we wtorek o godz. 18.30 i w sobotę po pierwszym święceniu pokarmów, ok. 9.15.
  6. Strażaków proszę o czuwanie przy Grobie oraz o przygotowanie ogniska w Wielką Sobotę. Grupy parafialne: ministranci, koła żywego różańca, biel, dziewczęta śpiewające proszę o podjęcie dyżurów adoracyjnych w piątek i w sobotę.
  7. Dziękuję kołu Żywego Różańca Ducha św. oraz indywidualnym darczyńcom za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.