18.00 (czwartki - 08.00)

Dzisiaj mija pięćdziesiąt dni od Zmartwychwstania Jezusa. Tego dnia Maryja i apostołowie zgromadzeni w wieczerniku otrzymali Ducha Świętego. Wierzymy, że również i na nas, zebranych wokół ołtarza, Bóg ześle swojego Ducha, który nas umocni i rozpali w nas miłość.

Przypominamy, że kończy się okres Komunii Świętej Wielkanocnej. Od poniedziałku rozpoczynamy w liturgii Okres Zwykły.
  1. Nabożeństwa czerwcowe odprawiane są w dni powszednie po mszy św., a w niedzielę o 17.30.
  2. Jutro obchodzimy święto NMP Matki Kościoła zaś w czwartek 13 czerwca święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana.
  3. W przyszłą niedzielę ( 16 czerwca ) przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy. Po mszach świętych będzie zbiórka do puszek na stypendium naukowe dla księży studiujących za granicą.
  4. Zbliża się Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Trasa procesji do czterech ołtarzy jak w latach ubiegłych. Po hasła do ołtarzy proszę zgłaszać się w tym tygodniu.
  5. Parafia św. Antoniego zaprasza na katechezę dla dorosłych pt. „ Religia i psychologia – razem czy osobno?”. Szczegóły na plakacie w gablocie.
  6. W stan małżeński mają zamiar wstąpić następujące osoby:
    • Damian Zwoliński, kawal z parafii Nar. NMP w Mińsku Maz. i Agata Szatanek, panna z parafii Nar. NMP w Mińsku Maz.
    Pamiętajmy w modlitwie o tych narzeczonych. Kto wiedziałby o przeszkodach, proszony jest o informację.
  7. Bardzo gorąco dziękuję za życzliwe przyjęcie mnie do waszej wspólnoty parafialnej. Będę się za was modił i także proszę o modlitwę.