18.00 (czwartki - 08.00)

Uczniowie proszą Jezusa: „ Panie, naucz nas się modlić „. Jezus uczy ich Boga nazywać Ojcem i wyjaśnia, że Bóg chce dobra swoich dzieci.

1. Bardzo gorące Bóg zapłać paniom za sprzątanie świątyni. Zapraszam chętne Panie do sprzątania kościoła w sobotę na godz. 9:00.
  1. Dzisiaj po każdej Mszy św. Pan Michał Tokaj, aktor filmowy i teatralny, pedagog, doktorant na wydziale aktorskim słynnej Łódzkiej Szkoły Filmowej, będzie w naszej Parafii promował i rozprowadzał audiobooki katolickie i edukacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
  2. Zbliża się miesiąc sierpień. Jest to czas, w którym wiele osób podejmuje trud pracy nad sobą, walki z nałogami, pielgrzymowania czy innych form zbliżania się do Boga. Pamiętajmy o nich w modlitwie.
  3. W piątek za pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie „Ojcze nasz” i „Wierzę” można uzyskać odpust zupełny „ Porcjunkuli „.
  4. Zachęcam do nabywania i lektury prasy katolickiej. Są nowe numery „ Ola i Jaś”,  „Idziemy „, Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
  5. W tym tygodniu przypadają: I , Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. Do chorych udam się od godz. 9:00, zaś wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i spowiedź w piątek od godz. 17:15. Po Mszy św. wieczornej Litania do serca Pana Jezusa. W środę nowenna do św. Józefa a w sobotę Różaniec o godz. 17. 15. Msza św. o godz. 18.00 w intencji Kółek Różańcowych. W piątek 75 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego.
  6. Związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Mateusz Perzanowski, kawaler z par. tutejszej i Wioletta Dobosz, panna z Wólki Mińskiej oraz Kamil Szulc, kawaler z Par. Przemienienia Pańskiego w Garwolinie i Anna Jackiewicz, panna z Pa. tutejszej. Osoby te polecamy modlitwie.
  7. Pożegnaliśmy w tym tygodniu śp. Anielę Kesler. Pokój jej duszy.