1. Bardzo gorąco dziękuję Paniom: Danucie, Beacie i Zofii za sprzątanie kościoła. Chętnych do sprzątania świątyni w tym tygodniu zapraszam w sobotę na godz. 09:00. Dziękuję członkom Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Caritas za spotkanie.
  1. Aby nie dopuścić do zawilgocenie murów świątyni rozpoczęliśmy sezon grzewczy. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na ogrzewanie świątyni.
  2. We wtorek ( 26.11 ) zapraszam na Apel Jasnogórski.
  3. Od poniedziałku ( 02.12 ) rozpoczynamy Roraty. „Msze o świcie” każdego dnia do Wigilii o godz. 06.30. Dzieci będą mogły zaprosić Matkę Bożą w figurce do swoich domów.
  4. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11:00 spotkanie kandydatów do Bierzmowania ( grupa młodsza ), a wcześniej wystawienie Najświętszego Sakramentu i akt ofiarowania. Można uzyskać odpust zupełny. Przypominam o różańcu w niedziele o godz. 08:30.
  5. W dniach od 10.11 do 31.12 Muzeum Ziemi Mińskiej ( ul. Okrzei 16 ) zaprasza na wystawę ikon. Szczegóły w gablocie przed kościołem.
  6. Dzieci, młodzież i dorosłych – chętnych do wzięcia udziału w jasełkach zapraszam do zapisywania się w zakrystii. Pierwsze spotkanie będzie w sobotę 30.11 o godz. 10 na plebanii.
  7. Osoby, które wydają dużo pieniędzy na leki mogą zgłaszać się z fakturami wystawionymi na Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej aby uzyskać pomoc dofinansowania z 1%.Jak co roku będzie też wystawiony kosz na dary żywnościowe dla potrzebujących parafian.
  8. Za tydzień I Niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy Rok Liturgiczny. Jest to także dzień rozpoczęcia naszych rekolekcji adwentowych, które będą trwały od 01.12 do 03:12 włącznie. W przygotowaniach do pogłębienia naszej wiary pomagać nam będzie Ks. Tomasz Smoliński – doktorant na UKSW. Spowiedź w poniedziałek i wtorek. Msze św. ( z naukami ) w niedzielę jak zawsze a w poniedziałek i wtorek o godz. 09:00, 17:30 i 19:00. Kandydaci do Bierzmowania uczestniczą w rekolekcjach.
  9. Zachęcam do nabywania i lektury prasy katolickiej. Są nowe numery „ Ola i Jaś”, „Idziemy „, Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Różańca a także bezpłatny kwartalnik oraz obrazki.
  10. Alumni Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko-Praskiej mają zaszczyt zaprosić na klasykę sztuki przed świętami Bożego Narodzenia „ Opowieść Wigilijna”. Z naszej parafii organizujemy wyjazd w sobotę(14.12). Spektakl rozpocznie się o godzinie 11.00, wyjazd sprzed kościoła o godz. 09:00 .Po mszy św. można zapisywać się w zakrystii. Koszt autokaru 15 zł., wstęp na przedstawienie jest wolny. Serdecznie zachęcam. Liczba miejsc ograniczona a ministranci i scholanki jadą bezpłatnie. Powrót ok godz. 16-17.
  11. Zapraszam do wzięcia udziału w II-ej edycji rodzinnego konkursu na szopkę Bożonarodzeniową. Wielkość maksymalna 05 na 0,5 m., technika dowolna. Szopki podpisane przez twórców należy przynieść do dnia 15 grudnia. Prace zostaną wystawione w naszym kościele na wystawie od dnia 09.12 do 23.12. Ogłoszenie laureatów i wręczenie nagród odbędzie się w styczniu przyszłego roku po mszy świętej o godzinie 11.00,  najprawdopodobniej w dniu wystawienia Jasełek.