plik

Warszawa, 24 marca 2020 roku

Wielebni Duszpasterze
Czcigodni Diecezjanie!

W odpowiedzi na apel papieża Franciszka zapraszam do modlitwy w duchowej łączności z Ojcem Świętym i

całym Kościołem jutro 25 marca w uroczystość Zwiastowania Pańskiego o godzinie 12.

Proszę Kapłanów o zmówienie o tej porze modlitw „Ojcze Nasz” i „Anioł Pański” w każdej świątyni naszej Diecezji w intencji ustania epidemii, za chorych, za służby medyczne oraz za zmarłych. Niech naszej modlitwie towarzyszy uroczyste bicie dzwonów kościelnych. Zachęcam wszystkich Wiernych do przyłączenia się do tej inicjatywy w Waszych domach. Na prośbę kardynała Angelo Bagnasco przewodniczącego Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE) polecamy tego dnia odmówić również załączoną poniżej modlitwę.

Z modlitwą i błogosławieństwem

+ Romuald Kamiński
Biskup Warszawsko-Praski

„Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie szukając siły, zbawienia i pocieszenia.

Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne zmarłym.

Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła. O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen.

Maryjo, Uzdrowicielko chorych i Matko nadziei, módl się za nami!"