Przejdź do treści

2023

Niedziela św. Rodziny

  1.  Dzisiaj Uroczystość św. Rodziny. Niech w naszych rodzinach panuje miłość, jedność i zgoda.
  2. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Wystawienie NS i spowiedź w piątek od godz. 17:00. Wspólny Różaniec KŻR w następną sobotę ponieważ 06 stycznia ( sobota ) obchodzimy Uroczystość Trzech Króli.
  3. Msze św. w sobotę o godz. 09:00 i 11:00. Tego dnia taca na misje.
  4. Kolęda. W tym tygodniu od godz. 17:00 we wtorek odwiedzę mieszkańców Arynowa za trasą kolejową a we środę również od godz. 17:00 mieszkańców ul. Mińskiej i Arynowskiej.
  5. Zachęcam do nabywania i lektury prasy katolickiej. 
  6.  Już teraz wszystkim życzę pełnych radości, ciepła i pokoju dni w Nowym Roku.

IV Niedziela Adwentu

  1.  Pięknie dziękuję za wykonanie dekoracji na Boże Narodzenie i ubranie choinek, a także za dary dla potrzebujących.
  2. Dzisiaj wigilia. Msze św. o godz. 09:00 i 11:00. Pasterka o północy. Chociaż wigilia przypada w tym roku w niedzielę zachęcam do zachowania postu.
  3. Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w roratach.
  4. Taca z pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia a w drugi dzień świąt na budowę kościołów w naszej diecezji.
  5. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość św. Rodziny.
  6.  Kolędę rozpoczniemy po Nowym  roku. Jak zwykle od Arynowa za trasą kolejową.
  7. Zachęcam do nabywania i lektury prasy katolickiej. 
  8. Wszystkim życzę pełnych radości, ciepła i pokoju świąt Bożego Narodzenia.

III Niedziela Adwentu

  1. Pięknie dziękuję za sprzątanie kościoła mieszkańcom ulicy Kościelnej.
  2. Jeszcze raz pięknie dziękuję za udział w Rekolekcjach Adwentowych.  To była i jest nasza wędrówka ze św. Józefem. Dziękuję także za świetną postawę obecnym na Bierzmowaniu.
  3. W piątek o godz. 19:00 zapraszam kandydatów do Bierzmowania ( i rodziców ) do wykonania szopki i ubierania choinek.
  4. Przy figurze św. Józefa jest kosz na dary dla potrzebujących, a także opłatki i sianko pod obrus wigilijny.
  5. Za tydzień wigilia . Msze św. o godz. 09:00 i 11:00. Pasterka o północy. Chociaż wigilia przypada w tym roku w niedzielę zachęcam do zachowania postu.
  6. Świece Caritas znajdują się za półką z gazetami.
  7. Zapraszam na Msze św. Roratnie do 24 grudnia każdego dnia o godz. 07:00.
  8. Zachęcam do nabywania i lektury prasy katolickiej. 

II Niedziela Adwentu

  1. Pięknie dziękuję za sprzątanie kościoła kandydatom do Bierzmowania. Kilkanaście osób się pojawiło i nie trzeba było zachęcać ich do pracy. Dziękować. W poniedziałek o godz. 19:00 próba generalna dla tych, którzy na to się przygotowali. Zapraszam na roraty jakby coś. 
  2. W najbliższą sobotę od godz. 09:00 o czystość świątyni zapraszam mieszkańców ulicy Kościelnej.
  3. Pięknie dziękuję za udział w Rekolekcjach Adwentowych..  To była i jest nasza wędrówka ze św. Józefem.
  4. Dzisiaj zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie. 
  5. Przy figurze św. Józefa jest kosz na dary dla potrzebujących, a także opłatki i sianko pod obrus wigilijny.
  6. Świece Caritas znajdują się za półką z gazetami.
  7. Zapraszam na Msze św. Roratnie do 24 grudnia każdego dnia o godz. 07:00.
  8. Zachęcam do nabywania i lektury prasy katolickiej.

I Niedziela Adwentu

  1. Pięknie dziękuję za sprzątanie kościoła mieszkańcom ulicy Granicznej i od niej odchodzących. Bardzo zgrana ekipa. W godzinkę wszystko zrobione. W najbliższą sobotę od godz. 09:00 o czystość świątyni zadbają kandydaci do Bierzmowania. To będzie interesujące. Sami chcieli – )).
  2. Zaczyna się Adwent i od dzisiaj nasze Rekolekcje. Poprowadzi je Ks. Robert – Józefita. Msze św. z naukami w poniedziałek i wtorek 09:00, 17:00 i 19: 00. Wtedy też możliwość skorzystania z Sakramentu Pojednania.
  3. Bierzmowanie dla grupy starszej odbędzie się 12 grudnia o godzinie 18:00. Próba generalna w poniedziałek 11 grudnia po Mszy św. wieczornej. Dzisiaj po Mszy o godz. 11 rodzice kandydatów chcą się na chwilę spotkać, podobnie jak rodzice dzieci I komunijnych ( stroje ). 
  4. Przy figurze św. Józefa jest kosz na dary dla potrzebujących, a także opłatki i sianko pod obrus wigilijny.
  5. Świece Caritas znajdują się za półką z gazetami.
  6. Zapraszam na Msze św. Roratnie  do 25 grudnia każdego dnia o godz. 07:00.
  7. Pięknie dziękuję za udział w I piątku i I sobocie miesiąca.
  8. Zachęcam do nabywania i lektury prasy katolickiej. Są 3 egzemplarze Gościa Niedzielnego Extra.

Uroczystość Chrystusa Króla

  1.  Pięknie dziękuję za sprzątanie kościoła mieszkańcom ulicy Klimaszewskiego. W najbliższą sobotę od godz. 09:00 zapraszam do sprzątania świątyni mieszkańców ulicy Granicznej i od niej odchodzących.
  2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11:00 spotkanie kandydatów do Bierzmowania ( grupa młodsza ). Jednocześnie informuję, że Bierzmowanie dla grupy starszej odbędzie się 12 grudnia o godzinie 18:00. Spotkania jutro we wtorek i środę po Mszy św. wieczornej.
  3. Dzisiaj ostania niedziela miesiąca i taca inwestycyjna. 
  4. Kończymy Rok Liturgiczny. Za tydzień I Niedziela Adwentu i początek naszych rekolekcji Adwentowych, odbędą się one w dniach w dniach: 03, 04 i 05 grudnia. W poniedziałek i wtorek nauki o godz. 09:00, 17:00 i 19:00. i możliwość skorzystania z Sakramentu Pojednania.
  5. Zapraszam na Msze św. Roratnie  do 25 grudnia każdego dnia o godz. 07:00.
  6. W tym tygodniu przypada I Piątek i Sobota miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź w piątek od godz. 17:00 a w sobotę od 17:15 i wspólny Różaniec.
  7. Zachęcam do nabywania i lektury prasy katolickiej.